Andrei Tarkovsky diyor ki…

posted in: Ünlülerden Kodlar | 0

“Sinemada bir yönetmen bireyselliğini her şeyden önce zaman duygusuyla, ritimle ifade eder. Ritim, ayırt edilebilir stilistik özelliklerle bir esere renk verir. Ritim bir filmde doğal olarak ortaya çıkmalı, yönetmenin doğuştan gelen yaşam duygusunun bir işlevi olmalı ve zaman arayışıyla bağdaşmalıdır.”

In the cinema a director expresses his individuality first and foremost through his sense of time, through rhythm. rhythm gives colour to a work by distinguishable stylistic characteristics. Rhythm must arise naturally in a film, a function of the director’s innate sense of life and commensurate with his quest for time.

 

Andrei Tarkovsky diyor ki…

posted in: Ünlülerden Kodlar | 0

“Belli bir anlamda geçmiş, bugünkünden çok daha gerçektir. Başka bir deyişle daha istikrarlı, daha esnektir. Şimdiki zaman, parmakların arasında kum gibi kayar ve kaybolur, ancak hatırlandığında var olur. ”  

“In a certain sense the past is far more real, or at any rate more stable, more resilient than the present. The present slips and vanishes like sand between the fingers, acquiring material weight, only in its recollection.”

 

“A STAR IS BORN – BİR YILDIZ DOĞUYOR “

posted in: Ünlülerden Kodlar | 0

A STAR IS BORN

Jackson Maine (Bradley Cooper) diyor ki…

Look, talent comes everywhere, but having something to say and a way to say it to have people listen to it, that’s a whole other bag.”

Yetenek kolay bulunur fakat söyleyecek bir şeyi olmak ve onu nasıl söyleyeceğini bilmek ve de insanların dinlemesini sağlamak, bak işte bu tümüyle başka bir çantada gelir.”

[metaslider id=”3834″]

Alfred Hitchcock amca diyor ki…

posted in: Ünlülerden Kodlar | 0

Alfred Hitchcock

alfred hitchcock
Alfred Hitchcock

Perdede gösterilen iyi bir film ise, ses kesildiğinde bile izleyiciler perdede ne olup bittiğini mükemmel anlarlar.

if it’s a good movie, the sound could go off and the audience would still have a perfectly clear idea of what was going on.

Alfred Hitchcock

(1899 – 1980), Korku filmlerinin ustası İngiliz Yönetmen.

(1899 – 1980), the British film director, best known for his horror films.

Sebastian Stan diyor ki…

posted in: Ünlülerden Kodlar | 0

Sebastian Stan

 

sebastian stan
Sebastian Stan

 

Alışılagelenlerin dışındaki davranış ve özelliklerinizi kucaklayın. Sizi başkalarından farklı kılan işte bu değerlerinizdir.
Sebastian Stan.

En son ” Captain America Civil War” filminde izlediğimiz Romen asıllı aktör 13 Ağustos 1982 de Köstence’ de doğdu 8 yaşında annesi ile birlikte Newyork’a göçtü. Yani bir anlamda komşu çocuğu sayılır…

Brad Pitt diyor ki…

posted in: Ünlülerden Kodlar | 0

Brad Pitt

 

Brad Pitt

 

Yaşam büyük ölçüde algıya dayanır. Içinde bulunduğum şartları olduğu gibi kabul edip, o çerçevede çalışarak günümü, yaşamımı ben inşa ederim. Başarı önemlidir ama mutluluk ve tatmin daha önemlidir.

Brad Pitt.

Life at large scale depends on perception. I accept the present circumstances and build my day, my live accordingly. Success is important, but happiness and satisfaction are more important.

Brad Pitt.